Na Jungmannově náměstí číslo 20 v samém centru Prahy, poblíž kostela Panny Marie Sněžné a také jedné z nejznámějších pražských restaurací U Pinkasů se nachází budova, které se, podle jedné z osob, jejíž jméno je s ním nerozlučně spjato, říká dům Felixe Tévera.
Stavba vznikla někdy po založení Nového Města Karlem IV. v roce 1348 na pozemcích přidělených karmelitánskému klášteru. Nešlo sice asi o církevní stavbu, ale řád zde vykonával tzv. postranní práva. Což znamená, že lidé, kteří zde žili nepodléhali světské moci, ale na základě různých výjimek potvrzených panovníkem podléhali přímo církvi. Svědectvím, které dokládá zdejší gotickou zástavbu jsou původně přízemní prostory dřívějšího domu či domů, jejichž pozůstatky ukrývá dům Felixe Tévera ve svých sklepích. Historie domu není moc známá, nevíme co se zde dělo za husitských bouří ani v době pobělohorské. Podle vzhledu jen víme, že byl průběžně přestavován z gotické podoby do renesanční, později došlo k barokním zásahům a na konec zde proběhla přestavba klasicistická někdy kolem první čtvrtiny devatenáctého století. Později zde byly provedeny jen různé menší úpravy pro potřeby komerčních prostor v přízemí.
Tato kulturní památka je významná ani ne tak pro svou architektonickou hodnotu, význam jí dává jeden z majitelů, Felix Téver. Vlastně možná by se mělo spíše psát majitelka, neboť pod tímto jménem se ukrývá Anna Lauermannová rozená Mikšová, česká spisovatelka z devatenáctého století. Dnes její tvorba asi moc moderního čtenáře neoslovuje, ale v druhé polovině devatenáctého století a na začátku století následujícího šlo rozhodně o řekněme uměleckou celebritu. Paní Lauermannová v těchto prostorách vytvořila svého času velmi známý literární salón, ve kterém se scházeli umělečtí velikáni své doby. A to včetně tak významných jmen, jako například Karolína Světlá, Julius Zeyer (kterého velmi obdivovala a pomáhala mu i finančně) nebo v pozdější době Karel Čapek. V tradici uměleckých setkání v těchto prostorách pokračovala také spisovatelčina dcera, která se próze věnovala též.