Dvoukřídlá barokní budova, kde se dříve nacházel palác Dobřenských, se nachází v Panské ulici na Novém Městě pražském. V dnešní době se zde nachází velvyslanectví Brazilské republiky.
První budovy v místech dnešního paláce vznikly po druhotné parcelaci Nového Města v letech 1378 až 1379. Šlo o tři měšťanské stavby. Jihovýchodní a nejstarší postavil hned po nabytí pozemku jakýsi zedník Přibík, budova je zmíněna v roce 1459, kdy prošla kompletní rekonstrukcí, neboť hrozilo její zřícení. Další dva domy vznikly jen o pár let později, neboli do roku 1387. V následujícím století došlo k jejich slučování. V roce 1480 víme, že bývalý dům zedníka Přibíka byl spojen se stavbou vedlejší a to dvořenínem Vladislava II. Kuncem Tetauerem z Tetova, tento pán pravděpodobně dokoupil i další dům a vše stavebně porpojil. V šestnáctém století ale došlo k rozdělení budov na dvě samostatné stavby. Jedna z nich byla v roce 1628 darována augustiniánům, kteří sice o dva roky později získali i druhou, ale v roce 1638 vše prodali.
V roce 1717 se dům stal majetkem Karla Ferdinanda Dobřenského (ve spojení s rodem Dobřenských byl již o šest let dříve, kdy se vlastníkem stala Sibyla Magdaléna Franchimontová, která byla rozená Dobřenská). Nový majitel se rozhodl přestavět stavby vedené od roku 1654, jako panský dům na regulerní šlechtickou budovu, které se začalo říkat palác Dobřenských. K dalším barokním stavebním úpravám došlo po roce 1738, kdy stavbu získal Josef Neyer (občas je budova uváděna také jako palác Neyerovský). Autora stavebních změn neznáme, občas bývá uváděn F. M. Kaňka. K dalším stavebním úpravám, které se ale týkaly hlavně interiérů, došlo po roce 1812 a v roce 1844 budova získala nový krov. Tehdy byl majitelem Jan Norbert Neuberka (další z občas uváděných jmen je palác Neuberkovský), který byl známým sběratelem, archeologem a kurátorem Matice české. V roce 1886 došlo k úpravě přízemí na obchody a nové přestavby k maloobchodním účelům zde probíhaly ještě dalších třicet let. V roce 2004 byla dosti schátralá stavba zrekonstruovaná a dnes je hezkou ukázkou pozdního baroka.